Microsoft Teams přicházejí s novými funkcemi pro školy

Společnost Microsoft v posledních dnech oznámila mnoho nových funkcí v oblíbené aplikaci Teams, kterou školy, a nejen ty, používají k podpoře a zajištění hybridní a distanční výuky. S ohledem na to, že Teams jsou součástí služby Office 365, která je již přes 12 let poskytována školám zdarma, je zřejmé, že důraz na vzdělávání a přístup k technologiím pro každého je i nadále jedním z hlavních pilířů Microsoftu.

Již během léta se mohly školy seznámit s novými funkcemi, mezi které patří například zvednutí ruky/přihlášení se o slovo, možnost stažení prezenční listiny z online hodiny nebo výměna pozadí v obrazu za vyučujícím. Novinek, se kterými se učitelé ve svých aplikacích Teams mohou již nyní setkat nebo se v nejbližší době setkají, je však podstatně více. Mnohé z nich navíc vznikly právě i na základě zpětně vazby od učitelů. Jaké to jsou?

Přenos obrazu až pro 49 účastníků – pro mnoho učitelů je důležité vidět celou třídu najednou. Microsoft Teams umožní již brzy zobrazit až 49 kamer najednou.


Společný režim – vidět najednou až 49 žáků je skvělé, ale ještě lepší je vidět se společně v jedné místnosti. A když se bavíme o školách, tak ideálně v lavicích. Společný režim využívá pokročilé možnosti videokamer, kdy přesune obraz z kamery žáků a umístí ho do virtuální třídy!

Microsoft teams


Dynamický režim – díky dynamickému režimu si budete moci zvolit takové zobrazení obsahu schůzky, které vám vyhovuje nejvíce. Chcete vidět prezentaci i účastníky? Není problém. Chcete vidět méně účastníků, ale na větší části obrazovky? Jak si přejete!


Vylepšené možnosti online tabule Whiteboard – v rámci online schůzek máte možnost využít i tabuli Whiteboard. Ta nyní dostává další nové funkce, jako jsou nalepovací štítky, práce s textem a nově bude rovněž možné nastavit, zda účastníci mají možnost do tabule rovnou kreslit nebo nikoliv.


Skupinové místnosti – jedna z nejžádanějších funkcí pro Teams, je zde. Pedagogové budou mít možnost si rozdělit třídu automaticky nebo ručně do menších pracovních skupinek se samostatnými online schůzkami, kde budou žáci skupinově pracovat. A vyučující se pak mohou dle potřeby do jednotlivých skupinek připojovat a pomáhat vybrané skupině.


Přehled o digitální aktivitě v Teams – díky doplňku Insight může mít každý vlastník týmu přehled o digitální aktivitě žáků. Nově je tento doplněk dostupný i pro vedení školy, které tak získává jedinečný pohled na digitální aktivitu celé školy.

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: el-katalog.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: el-katalog.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439